Freemail/IMAP ua

Материал из Wiki.Ukr.Net
Перейти к: навигация, поиск


Налаштування зовнішніх програм для використання IMAP-сервера


Warning .png

Для коректної роботи зовнішніх програм або стороннього ПЗ, що використовують IMAP/SMTP,
радимо використовувати останню версію відповідного програмного забезпечення, що підтримується виробником.IMAP – сучасний протокол, який працює швидше і є оптимальним для використання пошти з кількох пристроїв. На відміну від POP3, IMAP синхронізує всі операції у поштовій скриньці, що виконуються з будь-яких типів пристроїв, з поштовою скринькою на сервері. У результаті у користувачів, що використовують IMAP-протокол, завжди однаковий стан скриньки, незалежно від того, з якого типу пристрою вони в неї заходили.

Із міркувань безпеки з 11.04.2016 року введено обмеження на отримання листів із поштових скриньок @UKR.NET за допомогою збирачів пошти веб- і мобільних клієнтів через протоколи IMAP/POP3/SMTP, які зберігають листи користувачів на своїх серверах. Концепція безпеки @UKR.NET забороняє передавання даних користувачів (зокрема логіна та пароля), а також будь-якої інформації, що міститься в електронній поштовій скриньці користувача, третім особам (зокрема, стороннім сервісам), окрім випадків, прямо передбачених чинним законодавством України, про що застережено в пп. 11 і 17 Угоди про використання електронної пошти FREEMAIL (mail.ukr.net).

З 18.02.2020 пошта @UKR.NET не дозволяє використовувати основний пароль від акаунта для підключення зовнішніх програм до скриньки за протоколом IMAP також із міркувань безпеки. IMAP-доступ по паролю від акаунта може бути небезпечним. Пароль і логін до вашої скриньки зберігаються в налаштуваннях зовнішньої програми. Ці дані можуть отримати зловмисники. Тому з міркувань безпеки створіть для доступу зовнішніх застосунків до вашої скриньки окремі паролі. Навіть якщо зловмисники дізнаються їх, змінити основний пароль до облікового запису та вкрасти акаунт буде неможливо.

Як увімкнути доступ до скриньки для зовнішніх програм

Класичний інтерфейс:

Увійдіть у свою поштову скриньку, перейдіть в Налаштування та виберіть розділ «Керування IMAP-доступом».


Pass 1 classic.png


Якщо доступ за протоколом IMAP виключено, відмітьте чекбокс «Доступ до зовнішніх програм».


Pass 2 classic.png


Якщо доступ за протоколом IMAP включено та раніше було створено хоча б один пароль, натисніть на контрол «Створити пароль».


Pass 6 classic.png


Підтвердіть дію введенням основного пароля від акаунта.


Pass 3 classic.png


Після підтвердження натисніть контрол «Створити пароль», придумайте ім'я програмі, якій ви хочете відкрити доступ до вашої скриньки за IMAP, і потім знову натисніть «Створити пароль».


Pass 4 classic.png


Після введення імені для зовнішньої програми та натискання на контрол «Створити пароль» відображається автоматично згенерований пароль. Його потрібно скопіювати та ввести в налаштуваннях тієї зовнішньої програми, в якій ви плануєте працювати зі своєю поштою без браузера.


Pass 5 classic.pngНовий інтерфейс:

Увійдіть у свою поштову скриньку, перейдіть у Налаштування (іконка у вигляді трьох горизонтальних смужок у правому верхньому куті, біля імені вашої поштової скриньки) та виберіть розділ «Керування IMAP-доступом».
Якщо доступ за протоколом IMAP відключено, переведіть toggle bar «Доступ до зовнішніх програм» у стан ВКЛ.


Pass 1 new.png


Якщо доступ за протоколом IMAP включено та раніше було створено хоча б один пароль, натисніть на контрол «Створити пароль».


Pass 5 new.png


Підтвердіть дію введенням основного пароля від акаунта.


Pass 2 new.png


Після підтвердження придумайте ім'я програмі, якій ви хочете відкрити доступ до вашої скриньки за IMAP, та натисніть «Створити пароль».


Pass 3 new.png


Після введення імені для зовнішньої програми та натискання на контрол «Створити пароль» відображається автоматично згенерований пароль. Його потрібно скопіювати та ввести в налаштуваннях тієї зовнішньої програми, в якій ви плануєте працювати зі своєю поштою без браузера.


Pass 4 new.pngI. Необхідні налаштування:

1. Сервер вхідних листів (IMAP): imap.ukr.net;

порт 993;
з'єднання - захищене SSL;
безпечна перевірка пароля (SPA) вимкнена.


II. Щоб надсилати листи зовнішньою програмою, включіть доступ до скриньки для зовнішніх програм.

Адресу сервера вихідних листів (SMTP) повинен надати ваш мобільний оператор (або інтернет-провайдер). Щоб дізнатися, який SMTP-сервер використовує ваш мобільний оператор (або інтернет-провайдер), зверніться у довідкову службу провайдера, повідомте, що ви налаштовуєте надсилання листів через зовнішню програму і хотіли б дізнатися параметри SMTP-сервера. Цю інформацію, можливо, також можна знайти на сайті оператора у розділі допомоги, де описано налаштування зовнішніх програм. Налаштування сервера вхідних листів (POP3) змінювати не потрібно.

2. Якщо хочете використовувати SMTP-сервери УКРНЕТ, то вкажіть:

адресу сервера вихідних листів (SMTP): smtp.ukr.net;
порт 465 (якщо з'єднання за 465-м портом заблоковано, можна також використовувати порт 2525);
тип з'єднання - захищене SSL або TLS.
Також треба вказати необхідність авторизації на SMTP-сервері з такими параметрами:
  • як ім’я користувача (логін) вкажіть повну адресу email (наприклад, user@ukr.net), як пароль - пароль, згенерований у розділі «Керування IMAP-доступом» у Налаштуваннях вашої скриньки. Адресу вводьте тільки малими (рядковими) літерами;
  • у загальних налаштуваннях облікового запису скриньки ukr.net для поля "адреса відправника" ("from" або "від кого") необхідно вказати свою адресу email. Ця адреса повинна збігатися з тією, що ви вказали в полі "ім'я користувача" для авторизації на SMTP-сервері;
  • безпечну перевірку пароля (SPA) включати не потрібно (не плутайте із захищеним підключенням TLS або SSL, яке для SMTP-сервера повинно бути увімкненим).
Важливо: під час надсилання листів через SMTP-сервер мобільного оператора (або інтернет-провайдера) ви не будете отримувати листи зі сповіщеннями про недоставку надісланих листів, якщо, наприклад, помилково надішлете лист на неіснуючу адресу (листи від Mail Delivery System), оскільки сервери Укрнет не приймають такі повідомлення від інших серверів. Якщо надсилання листів буде здійснюватися через сервер smtp.ukr.net, тоді у випадку неможливості доставки листа адресату ви зможете отримати лист зі звітом про причини недоставки.@UKR.NET завершує підтримку протоколу POP3

Важливо:

  • Щоб працювати з поштою в інших програмах і поштових клієнтах, необхідно налаштувати IMAP-доступ, створивши окремий пароль для кожної програми. Як це зробити, описано за цим посиланням.
  • Крім того, якщо правильно налаштована зовнішня програма все одно не приймає листи, можливо, на вашому комп'ютері або в локальній мережі заблоковано порт для надсилання або прийому пошти. Як перевірити, чи не заблоковано порт, описано за цим посиланням.


Детальні налаштування для популярних зовнішніх програм із зображеннями ви можете подивитися за такими посиланнями.
Для зовнішніх програм на комп'ютері:


Для бухгалтерських зовнішніх програм:


Для iPhone, iPod touch, iPad:


Перелік дій, необхідних для налаштування зовнішніх програм, ви можете знайти за таким посиланням:

У разі виникнення питань, будь ласка, звертайтеся до цілодобової підтримки користувачів: support@ukr.net, (044) 235-85-55, (050) 204-14-24, (096) 718-55-52.

Личные инструменты
Инструменты